Půjčky na mateřské dovolené jsou určeny pro matky s dětmi na mateřské dovolené. Půjčky na mateřské dovolené nevyžadují potvrzení o výše příjmů.

Půjčky na mateřské dovolené – výrazné snížení příjmů

Tím, že zůstane žene s dítetem na mateřské dovolené, ztratí rodina celý pravidelný plat ženy. A náhradou je pouze velmi nízký mateřský příspěvek. Rodina s ženou na mateřské dovolené je tak zcela odkázána na příjmy hlavy rodiny, tedy otce. Problém však nastává v případě, že má otec buď malý plat, nebo dokonce příjde o stálé zaměstnání. V tom případě je to pro rodinu docela špatné a v mnoha případech využíjí i půjčky na mateřské dovolené.

V tom případě, že ještě více sníží pravidelné příjmy rodiny a rodina je v ohrožení. Jednou z možností jsou půjčky na mateřské dovolené.

Půjčky na mateřské dovolené – zvýšení výdajů

Mateřská dovolená neznamená pouze snížení příjmů, ale také vyrazné zvýšení výdajů rodiny. Rodina musí nakoupit oblečení pro miminko, kočárek, pravidelně plenky a spoustu dalších věcí. Stojí to nemalé peníze a rodiny na mateřské většinou sotva vyjdou.

Půjčky na mateřské dovolené – bez potvrzení o příjmu

Půjčky na mateřské dovolené jsou určeny výhradně pro ženy na mateřské dovolené a proto se počítá s tím, že nemůžou doložit potvrzení o výše příjmů ze zaměstnání či podnikání. Půjčky jsou tedy vyřízovány bez nutnosti nošení potvrzení o výše příjmů.

Půjčky na mateřské dovolené – menší půjčka

Půjčky na mateřské dovolené jsou většinou poskytovány v menších částkách. Většinou je horní hranice půjčky okolo 10 000,-Kč.

Půjčky na mateřské dovolené – neúčelová půjčka

Půjčky na mateřské dovolené se řadí mezi neúčelové půjčky. Takže peníze můžete použít na cokoliv. Nikde nemusíte později dokazovat zace jste peníze utratila. Stejně většina peněz padne na potřeby pro malé miminko.

Půjčky na mateřské dovolené – výhody

Půjčky na mateřské dovolené mají tyto hlavní výhody:

  • nemusí se nosit potvrzení o výši příjmů
  • jedná se o neúčelovou půjčku
  • rychlé vyřízení

Půjčky na mateřské dovolené – nevýhody

Půjčky na mateřské dovolené mají samozřejmě i nevýhody, mezi hlavní patří:

  • vyšší roční úrok než u běžné půjčky u banky